Nota Elektronik Teknik Servis Hizmetleri

Bizler, teknik servis hizmetlerimizle sizlere kalıcı çözümler sunuyoruz. Özellikle zayıf akım ve ses sistemi donanımlarında kaliteli ve garantili teknik servis hizmeti sağlayabiliyoruz. Bunda en büyük desteğimiz, elektronik tabanlı bir firma olmamızdır. Son kullanıcı yada endüstriyel cihazlar, ayırt etmeksizin servis imkanı sunabiliriz. 20 yılı aşkın teknik bilgi tecrübemiz, ve sizlerin de güveni sayesinde sektörde yerimizi almış bulunmaktayız.

Arızalı Ürünüm İçin Nasıl Destek Alabilirim ?

Eğer, İstanbul içinde yakın bir lokasyonda iseniz, arızalı ürününüzü servisimize getirebilirsiniz. Burada oluşturulacak kayıt ile cihaz servis alınır. Genelde 1-2 gün içerisinde, cihazınızın net arızası ve maliyetiyle ilgili bilgi alırsınız. Uzak bir lokasyonda iseniz ve kargo yoluyla cihazınızı gönderecekseniz, öncesinde mutlaka bizimle iletişime geçmelisiniz. Garanti dışında müdahale yapılan tüm cihazlarınıza, ek garanti, firmamız tarafından verilmektedir.

Deck Teyp Kasetçalar Tamiri

Deck teyp kasetçalar cihazlar, zaman içerisinde bakıma ve ilgiye muhtaç kalırlar. Uzun süre kullanılmayan kasetçalar cihazların da lastik, mekanik, oksitlenme gibi sorunlar oluşmaktadır. Mekanik cihazlarının genelinde, aktarma lastikleri özelliğini yitirir ve işlevsiz bir duruma gelir. Şöyle düşünecek olursak, aynı araba lastikleri gibi belirli zaman periyodunda değişimi gerekir. Motor kasnağından aldığı hareketi dişli çarklara iletmesi gerekir fakat iletemez. Kristal temizliği, dişli ve mekanik bakımı, lastik & pinch roller değişimi, bias ayarı, devir ayarı deck teyp tamirinde yapılan başlıca işlemlerdendir. Sizin de kasetçalarınız ileri geri sarma ve çalışmasında sorunlar çıkarıyor ise bakım zamanı gelmiş demektir. Zengin ve orijinal yedek parça olanaklarımız ile siz değerli müşterilerimize teknik servis desteği sunmaktayız.

Deck CD Dvd Blueray Çalar Tamiri

Deck cd dvd blueray çalarlar, hem mekanik hem de yüksek elektronik teknolojisini bünyesinde barındıran cihazlardır. Hal böyle olunca sorunlarda peşin sıra gelmeye başlıyor. Uzun süre kullanılmayan cd çalar cihazları, toz nem ve dış unsurlardan çok etkilenir. CD çalar cihazlarında lens bakımı oldukça önemlidir. Bakımı yapılmayan lazer lensler de, atlama, takılma ve çalışmama problemi oluşur. Uzun süre kullanılmayan cd çalar cihazlarda mekanik problemler de meydana gelir. Genelde cd çalar cihazlarında, lazer lens, motor, lastik ve oksitlenme en sık karşılaşılan arızalardır. Sizin de cd çalarınızda problem var ise zengin ve orijinal yedek parça olanaklarımız ile siz değerli müşterilerimize teknik servis desteği sunmaktayız.

Amfi Tamiri (Anfi Tamiri)

Amfi tamirinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, iki kanalında eşit olarak onarılma prensibidir. Sol kanal çıkış katı arızalı ise, sağ kanalda aynı şekilde yenilenmelidir. Malesef ülkemizde bu konu göz ardı edilir. Uzun yıllar önce üretilmiş bir amfi arızalanıp, tamir edildiğinde ses karakteri mutlaka değişkenlik gösterir. Bunu minimum seviyeye indirmek ve amfinin dengesini bozmamak için iki kanalda da aynı parçalar değişmelidir.

Şöyle düşünebilirsiniz, neden sağlam bölümün parçalarını değiştirtip maliyet çıkartayım? Evet haklısınız, fakat stereo cihazlarda denge çok önemlidir. Bunu da ancak eşit parça değişimi ile sağlayabilirsiniz. Yoksa sağ taraf tiz çalarken, sol taraf da bas çalabilir.

Amfilerde en sık karşılaşılan problemler; çıkış, role, oksitlenme, soğuk lehim ve ısınma arızalarıdır. Amfinin uzun ömürlü ve tem performansda çalışması için, bias ve offset ayarları çok önemlidir. Amfinizdeki kart ve teknik arızalar için, bizden destek alabilirsiniz.