Apartman Kamera Sistemi

Güvenlik kamera sistemleri, ev ve işyerlerinde olduğu kadar apartmanlar içinde büyük önem taşımaktadır. Site, villa, apartman, otel gibi yaşam alanlarının güvenliği ilk öncelikle kameralarla sağlanmalıdır. İnsanlar, apartman kamera sistemi sayesinde kendilerini daha güvende hissedebilirler.

Nasıl Çalışır?

Bu sistemler kendi içlerinde teknik ve donanımsal farklılıklar gösterebilirler. Hareket algıladığında kayıt yapan kamera sistemleri olduğu gibi 7/24 kayıt imkanı sunan sistemlerde mevcuttur.apartman kamera sistemi nasıl çalışır

Apartman güvenlik kamera sistemleri, kablolu kapalı devre kayıt sistemi ile çalışan sistemlerdir. Kamera kayıt cihazı, fiziksel harddisk, cctv kablo ve kameralardan oluşur. Ahd ve Ip olmak üzere iki tip sistem vardır. Sitelerde yada kamera sayısı yoğun olan yapılarda genelde İp sistem kullanılır. Fakat küçük ölçekli apartmanlar kamera sayılarıda çok değil ise Ahd sistemi tercih ederler. Maliyetten ötürü bu küçük ölçekli oturum alanlarında daha cazip olmaktadır.

Apartman Kamera Sistemi Kurulumu

Apartman güvenliğinde kamera kurulumu çok önemli bir rol oynar. Güvenlik kamerası kablolarının nasıl kurulacağını öğrenmek karmaşık olabilir, ancak çoğu sistem, sisteminizi doğru şekilde bağlamanıza ve çalıştırmanıza yardımcı olacak ayrıntılı talimatlar içerir. Güvenlik kameralarının nasıl kurulacağına ilişkin temel bilgileri öğrenmek ve kablosuz güvenlik kamerası kurulumu da dahil olmak üzere güvenlik kamerası kurulumunuzu planlamak için bu kılavuzu kullanın.apartman-kamera-sistemi-kurulumu

Kurulum konumlarınızı ekipmanı satın almadan önce planlayın. Bu sayede tam olarak kaç kameraya ihtiyacınız olduğu ortaya çıkar. Planınızı çizin ve öncelikli alanlarınızı ve önerilen kamera açılarını çizin. Tipik güvenlik kamerası yerleşimleri, giriş kapıları, sokak dışı pencereler, sundurmalar, merdivenler, araba yolları ve ortak alanları içerir. Planınızı yürütün ve her bir konumun engel olmadığından ve net bir görüş açısına sahip olduğundan emin olun.

Dış mekan güvenlik kameralarını kurarken, 2,7 metreden daha yüksek ve sert hava koşullarına karşı bir miktar koruma sağlayacak bir yer seçmeye çalışın. Dış mekana uygun kameralar dayanıklı olacak şekilde üretilmiştir ve iyi bir kamera yerleşimi seçmek, cihazın ömrünü uzatmaya yardımcı olur. Kablolu bir sistem kullanmayı planlıyorsanız, bileşenlerin yerini ve kamerayı DVR kutusuna bağlayan kabloları nasıl çalıştıracağınızı planlayın.

Kablolu bir sistemde kablo döşemek, duvarlara ve tavanlara delik açmayı gerektirir. Kabloların ne kadar uzun olması gerektiğini bilmek için alanı ölçün. Delme veya kablo döşeme konusunda rahat değilseniz, uzman bir uygulamacıdan destek alabilirsiniz.

Yaptığımız Birtakım Çalışmalar