Çekmeköy Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik kamera sistemleri, çeşitli sayıda kameralar kullanılarak belirli bir bölgenin gözetlenebilmesi için elde edilen görüntülerin, kayıt altına alınması ve video ekranlarında görüntülenmesine olanak sağlayan sistemlerdir. Çekmeköy güvenlik kamera sistemleri servisi olarak, kaliteli hizmeti, tecrübeli ve uzman kadromuzla siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Güvenlik kamera sistemlerinde, kullanıcının tercih sebebi gözetleme, denetleme yahut sadece caydırıcı amaçlı olabilmektedir. Bu nedenle uygun özelliklerdeki kamera ve kayıt cihazları, işinize daha çok yarayacaktır. Gelişen teknoloji, üretim maliyetlerinin düşmesi ve ürün çeşitliliğinin artması tercih yaparken zorlanmamıza neden olmaktadır. Firmamız, profesyonel güvenlik kamera satış ve kurulum hizmetleriyle siz değerli kullanıcıların daima yanındadır. Bu nedenle tasarladığımız tüm güvenlik sistemlerinde, müşteri talep ve isteklerini ön planda tutmaktayız.

Doğru Keşif (Çekmeköy Güvenlik Kamera Sistemleri)

doğru keşif güvenlik kamera sistemleriGüvenlik kamera sistemlerinde doğru keşif, donanımlarınızı almaya karar vermeden önce yapmanız gereken en önemli husustur. Kameraların, istenilen amaca yönelik tam performanslı çalışabilmesi için montaj durumu, teknik özellikleri kadar önemlidir. Çekmeköy Güvenlik Kamera Servisi doğru keşifle ilgili konuları maddeler halinde sıralayacak olursak;

 • Görmek yada kayıt altında tutmak istediğiniz alanın çizim/planın yapılması.
 • İzleme merkezinin konumu bu sistemlerde büyük önem arz etmektedir. Alt yapı kablolarını toplayacağınız alan olması sebebiyle, ulaşımın rahat olması gerekir. Ortam sıcaklık ve nem dengesinin de kontrol altında olması fayda sağlayacaktır. Dışarıdan gelecek tehlike ve sabotaja karşı da korunaklı olması önemlidir.
 • Konumlandırma yapılmadan önce kamera test cihazıyla önceden açı tespiti yapmamız tekrar uğraşmamamız açısından faydalı olur. Bu sayede görmek isteyeceğimiz alan için daha doğru konumlandırma yapabiliriz. Gündüz montajı yapılan kameradan, gece aynı görüntüyü alamayabiliriz. Konumlandırma esnasında, dış etkenleri de iyi hesaplamak gerekir. Buna bağlı olarak, kameranın yakın görüşünde olan bir cisim yada karşısında belirecek ışık hoş olmayacaktır.
 • Sistemin kurulacağı alanda elektrik topraklama hattının aktif olması çok önemlidir. Topraklama olmayan birimlerde, elektriksel yaşanılan sorunlar bazen büyük sonuçlar doğurabilmektedir.
 • Sisteminizin AHD’mi yoksa IP’mi, olmasına karar verilmelidir. Buradaki tespite istinaden alt yapı kablo ve malzemelerinizi de belirleyebilirsiniz.

Güvenlik Kamera Çeşitleri Nelerdir? (Çekmeköy Güvenlik Kamera Sistemleri)

Piyasada, güvenlik kamera alanlarında kullanılan iki tip sistem vardır;

 1. Analog HD Kamera (AHD) Kamera Sistemi
 2. Internet Protokol (IP) Kamera Sistemi

Birinci seçenek (AHD), diğerine (IP) göre daha ekonomik olarak denilebilir. Bunun birçok sebebi var fakat akla, ekonomik olduğu için kalitesiz olabilir düşüncesi kesinlikle gelmesin. IP Kamera Sistemlerinin görüntü kaliteleri, AHD sistemlere göre çok daha iyidir. Aynı zamanda yönetilebilir sistem olması, kullanıcılar tarafından da tercih sebebidir. Genelde büyük ölçekli, kamera kayıtlarının önem arz ettiği kurum / firmalarda daha çok tercih edilir. Bu sistemler için, önemli bir bütçe ayırmak gerekebilir. Fakat unutulmamalıdır ki, yapılan kötü işçilikler, ayrılan bütçenize ciddi zararlar verebilir. Çekmeköy Güvenlik kamera kurulumunda daima, referanslarına güvendiğiniz, kurulum sonrası size destek olabilecek firmalarla çalışmayı hedefleyin.

Bilgisayar, cep telefonu, tablet üzerinden, canlı ve kayıt izleme gibi imkanlar mevcuttur. İnternetin olduğu, dünyanın her yerinden 7 gün 24 saat izleme imkanı vardır. Güvenlik kamera sayesinde, hırsızlık, soygun, gasp personel ve müşteri takibi, depo gibi alanları güvende tutabilirsiniz. Ek olarak, eğer bir çocuğunuz var ve bakıcıya güvenmiyorsanız, bu sistemi tam size göre. Belirlenen sınırlı alan ihlallerinde, alarm ve diğer akıllı ev sistemleri ile entegre çalışma imkanı da sunar.

Ev Güvenlik Kameralarının Faydalarını Sıralayacak Olursak;

ev-guvenlik-kamera

 1. Suçluları Caydırmak

Sadece bir dış mekan kamerasının varlığı suçluları caydırmada yardımcı olur. Ancak sahte kameralara güvenmek son derece tehlikelidir. Çünkü tecrübeli hırsızlar onları genellikle bir mil öteden tesip edebilir. Çoğu durumda, hırsızlar bir evi soymadan önce kontrol altına alırlar ve keşiflerini yaparlar. Bu nedenle, profesyonel bir uygulamacı tarafından kurulmuş kameraları görürlerse, büyük olasılıkla hırsızlık girişimini iptal ederler. Ayrıca, bir hırsızlığın kurbanıysanız, kameralar olayı kaydedecek ve çalınan mallarınızın geri dönüşüne  yardımcı olacaktır. Bu, bir sonraki noktamıza götürür.

 1. Polise Yardım Etmek

Bir hırsızlık olması durumunda, profesyonel olarak kurulmuş güvenlik kameralarınız olayı yüksek çözünürlüklü olarak kaydetmiş olacaktır. Polis, suçluyu yakalamak, gelecekteki suçları önlemek ve eşyalarınızın iadesi için, bu videoları ve resimleri kullanabilir.

 1. Aileyi Kontrol Etmek

Güvenlik kameraları bir evin korunmasıyla sınırlı değildir, aynı zamanda işteyken çocuklarınızı kontrol etmenizi de sağlar. Çoğu zaman, çalışanları olan aileler, çocukları öğleden sonra okuldan çıktığında kendilerini bir çıkmazda bulurlar. Güvenlik kamera sistemi sayesinde, bir ebeveyn, uzaktan izleme özelliğini kullanarak çocuklarını her zaman işten kontrol edebilir.

 1. Evcil hayvanları unutma!

Kamera sistemini kullanarak çocuklarınızı kontrol edebildiğiniz gibi, evcil hayvanlarınızı da kontrol edebilirsiniz. Evcil hayvanlar, birçok insanın hayatının büyük bir parçasıdır ve onları evde yalnız bırakmak stresli olabilir. Neticede onlara bakmak için birine ödeme yapmak pahalı olabilir. Profesyonel olarak kurulmuş bir ev güvenlik kamera sistemi ile, evcil hayvanlarınızı herzaman izleme imkanı bulabilirsiniz.

 1. Sigorta Avantajları

Bir hırsızlıktan sonra, gasp veya hırsızlık nedeniyle sigorta tazminat talebinde bulunmanız gerekir. Yüksek çözünürlüklü güvenlik kameranız burada devreye giriyor. Neticede görüntülerle, olayı kolayca belgeleyebilir ve sigorta talebinizi doğrulayabilirsiniz. Ayrıca, bir güvenlik sistemi tipik olarak ev güvenliğinde % 20’ye varan indirimler sağlayabilir.

Çekmeköy Güvenlik Kamera Sistemleri Satış-Kurulum-Montaj Hizmetleri

Nota Elektronik, bütçenize ve talebinize uygun ürün tedariği konusunda sizlere yardım olmaktadır. Anahtar teslim çözümlerimiz sayesinde, siz kullanıcılara kaliteli işçilik ve kurumsal marka çözümlerini sunuyoruz. Bu sayede, servislik anlamında yada garanti takibi konusunda, sadece tek bir firmayla muhatap kalıyorsunuz. İşleyiş hızı ve mağduriyetlerin yaşanmaması açısından bu önemli bir husustur.  Satış sonrası destek ve teknik yada yerinde servis hizmetlerimiz sayesinde müşteri memnuniyetimiz üst düzeydedir. Çekmeköy’de güvenlik kamera sistemleri alanında faaliyet göstermekteyiz. Bizlerle iletişime geçmeden güvenlik kamera kurulumu yaptırmayın.