Güvenlik Kamera Servisi

Güvenlik Kamera Servisi Günümüz şartlarında güvenik kamera sistemleri olmazsa olmazlar arasına girmeye başlamıştır. Hemen heryerde karşımıza çıkmakta ve bizlerin güvenliği için büyük önem arz etmektedir. Birçok alanda kanıt niteliğide taşıdığı için, kullanıcılar sistemlerin 7/24 çalışmasına dikkat ederler. Bizler bu sistemleri anahtar teslim kurabildiğimiz gibi, servis hizmetlerinide vermek zorundayız. Keza kullanıcıların bu konuda yaşayacakları mağduriyetler kabul edilemez bir durumdur. Güvenlik kamera servisi hizmetlerimiz için, sizlerede fayda sağlayacağını düşündüğümüz bu yazımızda, güvenlik kamera arıza ve çözümleri hakkında kısaca bilgiler vermeye çalışacağız.

Güvenlik Kamera Parazit Problemi;

güvenlik kamera parazit sorunuParazitli görüntü bir veya birkaç sebepten ötürü oluşuyor olabilir. Genel bir parazitlenme var ise kameraların güç kaynağını değiştirerek sorunu çözebilirsiniz. Emi filtre barındırmayan güç kaynaklarında bu sorun çok sık görülür. Kaliteli ve yeterli ampere sahip bir güç kaynağı probleminizi çözecektir. Parazit problemi bir veya birkaç kamerada var ise bnc uç ve ek bağlantılarını yenileyerek sorun giderilir.

Görüntü Gelmeme Sorunu (Güvenlik Kamera Servisi)

kamera görüntü gelmeme sorunuGüvenlik kamerasında görüntü problemi, farklı ip, ip çakışması, kopuk kablo, bnc ve dc jackların oksitlenmesi, kayıt cihazının bağlı olduğu kanalın arızalanması, kameranın arızalanması gibi birçok sebepten meydana gelebilir. Bu kontroller sağlandıktan sorunun kaynağı büyük ölçüde bulunabilir. Bu aşamalardan sonra sorun devam ediyorsa, güvenlik kamera servis sağlayıcınızdan yada bizlerden destek alabilirsiniz.

Kayıt Almama Sorunu;

Güvenlik kamera sistemi kurulumu yapıldı, canlı izleme yapıyor fakat kayıt yapmıyor ise bunun birkaç sebebi olabilir. Akla ilk gelen şey diskiniz arızalanmış olabileceği, fakat yanılabilirsiniz.! İlk kontrolünüz tabiki bu olsun, diskiniz sağlam ise kayıt cihazınızın 12v 2A adaptörünü değiştirip tekrar deneyin. (Kullanacağınız adaptörün kalitesine çok dikkat edin, önemli bir husustur.) Kayıt almama sorunlarındaki en sık rastlanan hata budur. Diskin bütün montaj vidalarını sıkmayı ihmal etmeyin. Sarsıntıdan dolayı kayıt cihazınıza veya diske zarar verebilirsiniz.

Güvenlik Kameramı Telefondan İzleyemiyorum;

cep-telefonundan-kamera-izleme-sorunuP2P özelliği olmayan eski nesil, sabit ıp gereksinimi duyan bir kayıt cihazınız mı var.? Bu durumda elektrik kesintileri yada modem kapanıp açılması halinde kamera görüntüsünü cep telefonundan izleyemezsiniz. Sabit ip ücretleri yüksek olduğundan güncel bir kayıt cihazı sizin işinizi görecektir. Qr barkod ile kurulumu yapılarak sorunsuz bir şekilde kullanım sağlamış olursunuz.

Eğer kayıt cihazınızda bir şifre yada ip değişikliği yapılmışsa, buda cep telefonundan kamera izleme sorununa neden olabilir.

Güvenlik Kamera Gece Görüş Sorunu;

Gündüz görüntünüz net, fakat gece sorunlu görüntü oluşuyorsa sorun, kamera güç kaynağının IR ledleri yeterince besleyememesinden olabilir. Gündüz ortalama 500mA çeken bir kamera gece ortalama (IR led sayısı ve yapısına göre değişkenlik gösterebilir) 1000mA akım çeker. Güç kaynağını hesap yaparak yenisi ile değiştirebilirsiniz. Sorun bir veya birkaç kamerada ise, IR led yada fotosel kaynaklıda olabilir, bu sebeple kameranın değişimi de gerekebilir. Daha iyi gece görüş kalitesi istiyorsanız harici kızıl ötesi aydınlatıcılar veya projektör kullanabilirsiniz.

Güvenlik Kayıt Cihazı Gürültü Sorunu;

Güvenlik kamera kayıt cihazınızdan yüksek gürültü geliyorsa, fan var ise temizlenir veya değişimi yapılır. Harddiskiniz sabit değil veya arızalanmış olabilir.

Kamera Ses Kayıt Sorunu;

Canlı izlemede ses duyuyor fakat kayıtta duyamıyorsanız, kayıt cihazınızın ayarlar kısmından ilgili ses kanal bölümünü aktif etmelisiniz.

İstanbul Güvenlik Kamera Servisi

Yukarıda sizlere güvenlik kamera sistemlerinde sık karşılaşılan arıza ve çözümlerini açıklamaya çalıştık. Umarız siz kullanıcılar için iyi bir kılavuz olur. Aklınıza takılan yada çözemediğiniz bir sorun olursa bize yazabilirsiniz. İstanbul güvenlik kamera servisi ve  dışında çevre illerde de deneyimli ve tecrübeli kadromuzla aktif hizmet vermekteyiz.