Ses Sistemleri

SES SİSTEMLERİ

Müzik ruhun gıdasıdır. Evde, işyerinde, alışveriş merkezinde, yemekte ve daha birçok yerde müzik dinleriz. Farkında olmasak da iyi ve sakinleştirici müzik çalan alanların, daha fazla vakit geçirildiği, bilim insanları tarafından da ispatlanmış bir unsurdur. İş yerimizde personel ve müşterilerimizin daha verimli hale gelmesini sağlamak için, müzik çalmak biçilmiş kaftan olacaktır. Parazitli, kirli, yüksek sesli müzik yayını olan alanlarda kimse fazla durmak istemez. Oysa insanın içini rahatlatan, gevşetici müzik yayını yapılan alanlar bizim için daha cazip, güven ve huzur veren yerler olacaktır. Bu yazımızda samimi bir biçimde müzik sistemleri hakkında, kafanıza takılan bütün soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Her ne kadar basit gibi görünse de ses sistemlerinin tam performanslı çalışabilmesi için ilk olarak, ihtiyacınız ve bütçenize uygun donanım tespiti yapılması gerekir. Ses sistemi kurulumu için anfi, hoparlör ve kablo tercihi yapılırken, dinleyeceğimiz müziğe göre seçim yapılmalıdır. Eski anfi, pikap, kasetçalar, hoparlör, cd çalar ve diğer müzik cihazlarımızı kullanmak bazen sorunlara neden olmaktadır. Bunun nedeni yıllara bağlı komponentlerin değerlerini yitirmesi, kondanstörlerin kuruması, potansiyometrelerin oksitlenmesi gibi sorunlar yaşayabiliriz. Ses sistemi kurulum işinin işin ehli, profesyonel kişilere yaptırılması, uzun ömürlü ve performanslı olması açısından önemlidir. Şunu unutmamak gerekir ki bir ses sistemi sadece hoparlör ve amfiden ibaret değildir. Dinleti yapacağımız ortam, ses sisteminin akustik anlamda çok önemli bir parçasıdır. Çünkü hoparlörlerden çıkan ses sinyalleri çeşitli nesnelere çarparak bize geri döner. Bu nedenle ses sistemimizin performansını değerlendirir iken akustiği hesaba katarak yorum yapmalıyız. Bazı sistemlerden yanlış bağlantı, hatalı konumlandırma gibi sebeplerden ötürü iyi netice alınamayabilir. Hoparlörler kablolarının + ve – uçlarını ters bağlantı yaptığımızda faz farkından dolayı sistemden kötü ses çıkacaktır. Ters bağladığımızda bir hoparlör öne hareket ederken diğeri arkaya doğru hareket edecektir, bu durum bir süre sonra baş ağrısına sebebiyet verebilmektedir. Bu sebeple hoparlör bağlantılarına dikkat etmeliyiz.

HiFi-HiEnd

Hifi-Hiend

HİFİ-HİEND Tube & Solid State cihazlarının kurulum, bakım, tamir, modifikasyon, kalibrasyon ve bias işlemleri uzman ekibimiz tarafından garantili biçimde yapılmaktadır.

Kafe & Mağaza

Kafe & Mağaza

Mağaza, cafe, restaurant gibi işletmelerin seslendirme ve anons sistemlerinin alt yapı, kurulum ve devreye alma işlemleri uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Ses Studioları

Kayıt, prova, mix, mastering stüdyolarında bulunan tüm donanımların tamir, bakım, kalibrasyon, kurulum, elektrik ve topraklama işlemleri uzman ekibimiz tarafından, orijinal yedek parçalar ile garantili şekilde yapılmaktadır.

Konferans Salonları

Konferans Salonları

Toplantı, Sinema, Tiyatro, Konferans solanları için gerekli ses sistemi kurulumu, alt yapı çalışmaları ve uygun donanım tespitleriyle kitlenize en iyi sunumları yapabileceğinizi garantilemekteyiz.

Anons Sistemleri

Her mekanda kullanılabileceğiniz tüm anons sistemlerinin tedarik kurulum ve servis hizmetleri tarafımızca verilmektedir.

Eğlence Mekanları

Eğlence Mekanları

Disco, Bar, Konser ve Sahne alanları ses sistemlerinin alt yapı çalışmaları, kurulumları ve devreye alınması. Müşterilerinize iyi bir dinleti yapmak için bizimle irtibatta olun.

SES SİSTEMİ KURULUMLARIYLA İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZ...